Dzień Życzliwości w naszej szkole.

21 listopada już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Przygotowaliśmy się do tego dnia solidnie. Zaczęliśmy od akcji charytatywnej „Wyprawka dla żaka” – życzliwość dla drugiej osoby. W klasach na lekcjach religii, spotkaniach z pedagogiem oraz w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat życzliwości i tolerancji. Wszyscy nauczyli się piosenki „Uśmiech”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy na apelu w Dniu Życzliwości. Świetliczaki wykonały ordery życzliwości oraz  przygotowały słoneczka dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości. Zostały one wręczone 21 listopada z zaproszeniem na apel pod hasłem „Tolerancyjni i życzliwi”. Na korytarzu zawisła gazetka z miłymi słowami i przesłaniem: „Weź to, czego potrzebujesz” a na drzwiach stołówki słoneczko z zadaniem dla wszystkich: Uśmiechnij się i powiedz „Cześć! co najmniej 10 osobom”. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: klasy 1-4 „Niezapominajka – symbol życzliwości”, a klasy 5-8 „Latawiec życzliwości”. Gratulujemy zwycięzcom:

1. Cieślik Milena kl.2a  -  I miejsce
  2. Szafrański Olaf kl. 1b – I miejsce
  3. Kalbarczyk Maja kl. 3a  -  II miejsce
  4. Wawrzynowski Szymon kl. 2b  -  II miejsce
  5. Joński Oskar kl. 3a  -  III miejsce
  6. Lech Gabriela kl. 1a – III miejsce

1. Wawrzynowska Aleksandra kl. 5b  -  I miejsce
  2. Iwanek Alicja kl. 5a  -  II miejsce
  3. Wojdat Gabriela  kl. 5b  -  III miejsce
  4. Wróbel Aleksandra kl. 7a  -  III miejsce

Punktem kulminacyjnym Dnia Życzliwości był apel przygotowany przez kl.6a i dzieci ze świetlicy szkolnej, na który wszyscy przybyli ze słoneczkami w rękach. Gościem honorowym była zaproszona przez nas jako przyjaciel dzieci i szkoły pani Burmistrz Beata Siedlecka. Były wiersze, dobre rady, wspólny śpiew i taniec. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom w konkursach. Prace konkursowe były dopełnieniem i piękną dekoracją do apelu. Było żółto i radośnie. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wspólnie spędzony dzień.

Na koniec krótka refleksja.

Podczas rozmów z uczniami i obserwacji zachowań można było zauważyć, że życzliwość dla niektórych uczniów była mało ważna, uważali, że to tylko słowa. Były to jednak pojedyncze zachowania, a większość tak nie myśli. Każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepłego uśmiechu, miłego słowa i gestu od innych. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, wróci do nas ze zdwojoną mocą. Życzliwość nie tylko od święta, naprawdę warto.

Z najlepszymi życzeniami:

Koordynatorki projektu: Krystyna Erdmann, Grażyna Kiliszek, Monika Bąk, Małgorzata Banaś i Aleksandra Dybus.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć http://www.sp2deblin.szkolnastrona.pl/art,634,apel-jestesmy-tolerancyjni-i-zyczliwi